May 4, 2018
31 Things That Are Not Worth the Money
Going Out to Lunch
Applebee’s lunch combo: $6.99-$8.99
Going out to lunch every workday is a costly habit. If you pack lunch instead of buying it every day, you can save $5 to $15 per meal — which can save you more than $100 each month.
Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Next